Úvodní strana > Garážová vrata > Sekční GV NOVOFERM

  Sekční garážová vrata - nabízejí perfektní pohodlí, maximální bezpečnost a optimálně šetří prostor. Jejich princip je prostý. Sekční vrata se skládají z jednotlivých dílů, takzvaných sekcí, které jsou vzájemně spojeny závěsy. Díky tomu lze vrata pohodlně zasunout svisle pod strop bez toho, že by musel být před garáží volný prostor pro otevření vrat. Po vizuální stránce mohou nabídnout kvalitní materiály, prvotřídní zpracování a pestré možnosti vnější úpravy, která bude ladit s architekturou Vašeho domu jakož i respektovat Váš vkus.

Nahoru

Vrata s integrovaným vchodem

  • Personální vchod lze umístit do sekčních garážových vrat typu NOVOFERM-E, typ ISO 45,  v provedení vodorovný prolis, velký prolis nebo velká lamela.
  • Průchozí šíře personálního vchodu je 800mm, výška prahu cca 70mm.
  • Otevírání dveří do exteriéru - provedení pravé nebo levé.
  • Rám dveří je z eloxovaného hlinikového profilu. Rámy a panty personálního vstupu jsou ve stejném RAL odstínu jako vratové křídlo.
  • Vloženým vchodem lze vybavit vrata o šířce od 2000 do 5000 mm a výšce od 1875 do 3125 mm.
  • Standardním příslušenstvím dveří je samozavírač, sada klik v černé barvě a zámek včetně cylindrické vložky.

Nahoru

Elektrický pohon garážových vrat

NovoPort - spolehlivé automatické vypínání - vrata se kontrolují sama: narazí-li při automatickém zavírání na nejmenší odpor okamžitě  se zastaví a znovu se zcela otevřou. Sevření je tímto vyloučeno. Vypínací automatika je funkční i při otevírání.
Supertichý chod vrat - nově vyvinutý pohon běží podél ozubeného řemene, který je umístěn a chráněn ve vodící kolejnice. řemen je odolný vůči olejům.
Dvojnásobné zajištění vrat - vrata jsou zabezpečena před nežádoucím vniknutím nejen samosvorným pohonem, ale i horními vodícími kladkami.
Odblokování pohonu z interiéru i exteriéru - v případě výpadku elektrického proudu lze motor odblokovat od vrat tahem bovdenu umístěným na motorové jednotce. Poté je možno vrata ovládat mechanicky. Pro opětovné zapojení pohonu stačí zatlačit páčku na motorové jednotce.

NovoMatic - klasický pohon s montáží pod strop. Stejné vlastnosti jako NovoPort.

.

Nahoru

Vyrovnání stability vrat

ISO 20 - zajišťují u toho typu třínásobné pakety tažných pružin s dvojitými ocelovými lanky, které jsou umístěny v C-profilu nad horizontálními vodítky vrat.

ISO 45 - zajišťují torzní pružiny uloženy nad vraty a nebo na konci dráhy dle montážních podmínek.

Nahoru