Úvodní strana > Ostatní > slunolamy Batima

Slunolamy BATIMA

Sluneční světlo nás ovlivňuje každý den. Působí na naši psychiku, náladu a pracovní výkon. Pro zdravé pracovní prostředí je třeba si v interiéru vytvořit optimální světelné i tepelné podmínky. Bylo zjištěno, že optimální úroveň jasu v místnosti je (500 – 1500) luxů. Sluneční světlo, které dopadá z vnějšku     na budovu, má sílu v rozsahu  100 tisíc luxů. Proto je doporučeno sluneční svit regulovat, a proto SLUNOLAMY.

Unikátní fasádní systém Batima je nejen výrazným dekorativním prvkem každé fasády, ale především významným regulátorem slunečních paprsků. Díky správné instalaci a nasměrování konstrukce zabraňují slunolamy přehřívání interiérů a regulují přívod denního světla na osvětlenou plochu. Nejlépe plní svoji funkci u velkých prosklených fasád a uplatní se i při zastínění oken moderně pojatých rodinných domů. Jsou určeny také jako vizuální bariéra k rodinným domům (terasy,    bazény …), i ke komerčním budovám. Mají velkou odolnost vůči vnějším vlivům - sníh, vítr, déšť … Nekorodují a jsou téměř bezúdržbové.

Poslední dobou se slunolamy v rukou architektů stávají významným dekorativním prvkem komerčních staveb i staveb moderních rodinných domků. Slunolamy tak plní funkci nejen zastínění objektů, ale i funkci vzhledovou, kde přebírají postupně funkci fasády nebo se vzájemně úspěšně doplňují. Umožňuje to velká variabilita jednotlivých typů, způsob použití, různé tvary lamel a v neposlední řadě také libovolná barevnost. Díky ekologické práškové lakovně lze zvolit libovolnou barvu dle vzorkovníku RAL. Na jednom objektu je také možno kombinovat více typů slunolamů a dosáhnout tak velmi zajímavého vzhledu. Záleží už jen na architektovi, jak nabízených možností  využije. Slunolamy je možné namontovat také na stávající budovy a nepřehlédnutelně jim tak změnit vzhled.

Každý zákazník by měl být informován, jaké funkce slunolam splňuje. Natočení lamel a jejich připevnění závisí na mnoha aspektech, např. na venkovní teplotě, poloze slunce, poloze okolních subjektů, poloze samotné budovy a mnoho dalších. Veškerou problematiku řeší   Batima. Neváhejte nás kontaktovat, všechny dotazy zodpoví tým fundovaných pracovníků.

Cena za slunolam se pohybuje v cenové relaci od 4.000,- do 10.000,- Kč / 1m2