Úvodní strana > Rolety > předokenní rolety > schránky BAT G

popis:

Box - dřevocementová schránka, která není nosným prvkem - 2. obr., slouží pouze jako schránka pro osazení venkovních rolet. Schránka je vyrobená z jednoho kusu. Plášť je tvořen lisovanou dřevocementovou směsí, uvnitř je polystyrenová izolační vložka. Vyrábí se pro šířky zdiva 300, 365, a 440 mm, na požádání je možno vyrobit rozměr na míru. Délka schránky se připravuje individuálně na každý otvor. Výška schránky odpovídá stavebnímu modulu 300 mm ( na přání lze i 250 mm). POZOR - box musí být usazen minimálně 150 mm na každé straně. Při ukládání boxu není nutná technika, je však nutná odborná podpora pro zprávné provázání boxu s nosnou konstrukcí nad ním. Vzhledem ke konstrukci a použitým materiálům je možno použít schránky u obloukových oken nebo u více oken s menšími sloupky.

Lamela - roletový pancíř do tohoto systému může být tvořen hliníkovými lamelami vypěněnými PUR pěnou (dodáváme v 9-ti barevných odstínech - 5. obr. mimo zlatý dub) - krycí výška 37 nebo 52 mm, nebo dutými PVC lamelami (dodáváme v 4 barevných odstínech - 6. obr.) - krycí výška 37 nebo 52,5mm. Lamely jsou (kromě prvních deseti lamel) po celé své délce perforované. Pancíř je zakončen koncovou lamelou z extrudovaného hliníku, která může být opatřena dosedací těsnící gumou. Zajetí celého pancíře do schránky zabraňují PVC dorazy montovány do koncové lišty - 7. obr.. Roleta může být doplněna rolovací sítí proti hmyzu.

Vodící lišty mohou být vsazeny do Al pouzder, které se osazují již při hrubé stavbě do ostění. Ty potom zajišťují možnost zapustit vodící lišty v ostění - 8. obr.. Dodávají se bez laku nebo je možno je lakovat do odstínu dle RAL

Ovládání rolet může být ruční - popruhem 9.obr. nebo motorické.  Motorické ovládání je pak možno zapojit do skupinového řízení jednotlivých rolet s centrálním ovládáním, případně zapojením různých čidel či časovačů do systému.