Úvodní strana > Rolety > předokenní rolety > systém POROTHERM VARIO

systém POROTHERM VARIO

popis:

Box - překlad s připravenou kapsou pro hliníkovou schránku rozměru 165x165mm systému RONO. Překlad je vyroben ze dvou kusů - RONO A a RONO B. Vnější i vnitřní stěny nosného překladu jsou opatřeny cihelnými obklady. Vyrábí se pro šířky zdiva od 365 do 440 mm a  v délkách 1000 - 3250 mm po 250mm. Výška překladu odpovídá stavebnímu modulu 238 mm. Al box rolety se dodává ve dvou provedeních - s úkosem a bez úkosu. Provedení s úkosem se používá spíše u ručního ovládání rolety. Povrchová úprava - lak bílá, hnědá a tm.hnědá nebo odstín RAL dle výběru.

Lamela - roletový pancíř do tohoto systému může být tvořen hliníkovými lamelami vyplněnými PUR pěnou s krycí výškou 37 mm (dodáváme v 10-ti barevných odstínech - 6. obr.), nebo dutými PVC lamelami s krycí výškou 37 mm (dodáváme ve 4 barevných odstínech - 7. obr.). Lamely jsou (kromě prvních deseti lamel) po celé své délce perforované. Pancíř je zakončen koncovou lamelou z extrudovaného hliníku, která může být opatřena dosedací těsnící gumou. Zajetí celého pancíře do schránky zabraňují u ručně ovládané rolety PVC dorazy montovány do boků koncové lišty, u elektricky ovládané se dorazy nastaví na pohonné jednotce. Roleta může být doplněna rolovací sítí proti hmyzu.

Vodící lišty mají rozměr 53x22mm a nelze je skrýt v ostění - jen cca 10mm - 4. obr.. Kotví se do rámu okna. Dodat je lze v bílém, hnědém a tm. hnědém laku nebo je možno je lakovat do odstínu RAL dle výběru.

Ovládání rolet může být ruční - popruhem nebo motorické.  Motorické ovládání je pak možno zapojit do skupinového řízení jednotlivých rolet s centrálním ovládáním, případně zapojením různých čidel či časovačů do systému.